Перші важливі кроки в інвестиціях

Ігор Королишин
2 min readFeb 27, 2020

--

Коли людина усвідомлює важливість і необхідність того, що її гроші повинні працювати, вона приступає до пошуку куди їх вкласти.

Починає прислухатися до менеджерів, які телефонують і пропонують дохід, дивитися рекламу в банках про вигідні вклади, читати оголошення в інтернеті про прибуткові інвестиції … Зрештою бере свої гроші і віддає їх туди, хто їй більше сподобався і запропонував більш високу прибутковість, обгорнуту купою незрозумілих слів.

Зазвичай це не призводить ні до чого хорошого, але трапляються й винятки, після чого людина втрачає пильність і відбувається непоправне. Нижче опублікую кілька пунктів, які допоможуть вам цього уникнути:

  1. Перш, ніж приступати до інвестицій, наведіть порядок у своїх доходах і витратах, сформувавши вільний грошовий потік. Це дуже важливо! (про ВГП писав у попередньому пості) А якщо так сталося, що на вас звалилася кругленька сума і ви хочете змусити її працювати, то краще зверніться до незалежного фінансового радника.
  2. Сформуйте фонд «Форс-мажор» (трохи пізніше напишу про нього докладніше). Цей фонд призначений для того, щоб ви не турбували інвестиційний капітал. Тому що часто буває так, що терміново потрібні гроші і доводиться їх брати з інвестицій, фіксуючи при цьому збиток.
  3. Сформуйте ОФП (особистий фінансовий план), де чітко будуть прописані цілі і терміни. Інвестиції без ОФП — це все одно, що корабель без чіткого шляху плавання. Колись, куди не будь допливе, але чи буде це бажаний результат — невідомо!
  4. Визначте свій ризик-профіль. Для цього вже є багато тестів. Трохи пізніше теж їх викладу в блозі. Або з цим може допомогти фінансовий радник.
  5. Розподіліть капітал за цільовим призначенням. Це означає, що гроші, призначені для майбутніх витрат (покупка квартири, відпустку, освіту дітей і т.п.) і інвестиційний капітал повинні управлятися по-різному.
  6. Завжди звертайте увагу на ризики при інвестиціях! І контролюйте їх, тому що прибутковість контролювати практично неможливо.
  7. Якщо у вас недостатньо знань і навичок, не намагайтеся займатися активним інвестуванням або користуватися рекомендаціями. У перспективі це принесе негативні результати. Кращим варіантом буде пасивний інвестиційний портфель.

Пам’ятайте, що переможцем в результаті буде той, у кого залишаться гроші.

Всіх нюансів безумовно не передати однією статтею і навіть десятком, але тут я спробував вказати основні. Якщо вам подобається блог і матеріал, що публікується, то найкращою подякою буде Ваша рекомендація. І звичайно ж активність.

Мій Instagram

На головну

--

--

Ігор Королишин
Ігор Королишин

Written by Ігор Королишин

📊 Інвестую з 2012 р. ✍ Пишу про особисті інвестиції в епоху цифрових технологій

No responses yet